Informuję, że od dnia 29.04.2019r. zajęcia lekcyjne będą odbywać się zgodnie z planem.
Dyrektor Szkoły – Piotr Kielan
Plan lekcji PSP w Bełcznie obowiązujący 29 i 30 kwietnia 2019 r.pdf
Informuję, że od dnia 29.04.2019r. zajęcia lekcyjne będą odbywać się zgodnie z planem.
Dyrektor Szkoły – Piotr Kielan
Plan lekcji PSP w Bełcznie obowiązujący 29 i 30 kwietnia 2019 r.pdf
Dzień 15.03.2019 był Dniem Świadomości Prawnej. W ten dzień uczniowie klas VI, VII i VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Bełcznie wybrali się na wycieczkę do Łobza.
W pierwszej kolejności dzieci odwiedziły Sąd Rejonowy w Łobzie. Na miejscu powitali nas Pani Agnieszka Pudełko (kurator sądowy) oraz Sędzia Arkadiusz Krupa. Pan Arkadiusz opowiedział nam o kulisach pracy sądu oraz przedstawił wygląd sali rozpraw karnych. Sędzia wygłosił także krótki wykład na temat działania sądów w Polsce oraz prawnych konsekwencji jakie mogą nastąpić przez nieodpowiedzialne zachowanie. Wizyta w Sądzie Rejonowym w Łobzie była dla wielu naszych uczniów bardzo pouczająca. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z prawem obowiązującym w naszym kraju.
Po wizycie w sądzie wybraliśmy się na halę sportowo- widowiskową w Łobzie gdzie odbywały się targi przedsiębiorczości. Pomimo tego, że targi były skierowane do uczniów szkół średnich, nasi uczniowie chętnie oglądali wystawy szkół wyższych oraz lokalnych pracodawców. Podczas przeglądania wystaw uczniowie zostali obdarowani różnymi upominkami od wystawców.
Piątkowa wycieczka do Łobza była bardzo udana. Wszyscy uczniowie zadowoleni i z uśmiechem na ustach wrócili do szkoły.
Szymon Kozłowski
link do galerii Wycieczka do sądu i na targi przedsiębiorczości
W bieżącym roku szkolnym postanowiliśmy Pierwszy Dzień Wiosny zorganizować w naszej szkole inaczej niż zwykle. W tym celu już dwa tygodnie wcześniej nauczyciele na lekcjach z wychowawcą, edukacji przyrodniczej, przyrodzie i biologii rozpoczęli edukację uczniów w ramach PROGRAMU DLA SZKÓŁ. Dzieci dowiedziały się o korzyściach płynących z picia mleka oraz jedzenia warzyw i owoców. Poszerzyły swoją wiedzę o witaminach. Przypomniały piramidę żywienia. Oglądały tematyczne prezentacje i filmy. Zadbano również o gazetkę szkolną promującą zdrowe odżywianie. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w organizowanym w szkole konkursie plastycznym, którego celem było m.in. propagowanie zasad zdrowego żywienia oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży. Do wyboru były dwa tematy: „Pij mleko, będziesz wielki !” i „ Warzywa i owoce, źródłem witamin, zdrowia i urody”. Przyniesione przez uczniów pomysłowe i piękne prace, ozdobiły korytarz szkolny.
21 marca nastąpiło podsumowanie prozdrowotnej akcji. Tego dnia uczniowie ze swoimi wychowawcami przypomnieli na początek, czego dowiedzieli się o zdrowym odżywieniu oraz o konieczności przestrzegania zasad higieny i bezpieczeństwa w trakcie warsztatów kulinarnych, a następnie przystąpili do wykonania zdrowych i „ wesołych” kanapek. Po uporządkowaniu stanowisk pracy, mogli zjeść zrobione przez siebie śniadanie, popijając kakaem, o które zadbały mamy z Rady Rodziców. Bardzo ciekawie zaprezentowała się tego dnia klasa 5, która przygotowała na korytarzu szkolnym ekspozycję przygotowanych przez siebie wiosennych surówek. Każdy uczeń, rodzic czy pracownik szkoły mógł spróbować pysznych surówek i otrzymać przepis wybranej potrawy. Wszyscy degustatorzy wysoko ocenili smak przygotowanych surówek, poziom organizacji prezentacji oraz wygląd młodych kucharzy.
W międzyczasie nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego. Najpiękniejsze prace na temat - „ Warzywa i owoce, źródłem witamin, zdrowia i urody” wykonali:
w kategorii klas I-IV:
I miejsce- Jakub Momot – klasa II,
II miejsce- Estera Klusek– klasa IV,
III miejsce- Aleksandra Kińska– klasa I;
w kategorii klas V-VIII:
I miejsce –Zuzanna Babiarz – klasa V;
II miejsce- Natalia Wysocka– klasa VII;
III miejsce- Martyna Karpała – klasa VII.
Spośród prac na temat - „Pij mleko, będziesz wielki ! ” nagrodzono:
w kategorii klas I-IV:
I miejsce- Julia Adamska– klasa I,
II miejsce- Jakub Momot– klasa II,
III miejsce- Natalia Szymańska – klasa I;
w kategorii klas V-VIII:
I miejsce – Nikola Sosnowska – klasa VII,
II miejsce- Maja Kielan– klasa V;
III miejsce- Patrycja Ciemska – klasa VII.
Przyznano również 7 wyróżnień : A.Witkowska, J.Klusek, D. Smolik, D.Mania, P. Krupa, J.Szatan, A.Krupa.
Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy konkursu – nagrody pocieszenia.
Ten wyjątkowy dzień zakończył przemarsz uczniów i nauczycieli w kolorowym i głośnym korowodzie po Bełcznie. Na czele pochodu klasa VIII niosła, niezbędną w tym dniu, Marzannę. Daleko niosły się dźwięki grzechotek i okrzyki dzieci „wypędzające zimę i zapraszające do nas wiosnę”. Po powrocie na boisko szkolne, symbol zimy został wrzucony do ogniska i spalony. Podsumowując, radośnie, pożytecznie i wyjątkowo powitaliśmy w tym roku pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Ciekawe, jak będzie za rok? Czekamy na ciekawe pomysły naszych uczniów.
Bardzo dziękujemy rodzicom oraz nauczycielom za pomoc w przygotowaniu i organizacji tego dnia.
Organizatorzy: S.Głuchowska, A.Klimek i A.Sienicka
Lekcja przyrody w klasie 4 przeprowadzona w ramach PROGRAMU DLA SZKÓŁ
12 marca 2019r. uczniowie klasy czwartej na lekcji przyrody przygotowywali warzywne śniadanie. Zadaniem było nie tylko przyniesienie warzyw, ale również przygotowanie informacji na temat składników odżywczych – głównie witamin , soli mineralnych , mikro – i makroelementów, jakie zawiera roślina oraz jak wpływa na zdrowie człowieka. Na lekcji odbyła się prezentacja i wspólna degustacja. Dzieci dzielnie próbowały wszystkie warzywa, nawet te, których w domu nie jadają, bo im nie smakują. Niemałym wyzwaniem było zjedzenie kawałka cebuli i czosnku. Ale i z tym zadaniem poradziły sobie doskonale. Lekcja dała uczniom możliwość „odkrycia” nowych smaków, przełamania własnych niechęci do poszczególnych warzyw. Jeden z chłopców stwierdził: „Ja nigdy nie próbowałem papryki, ale jak dzisiaj spróbowałem – to jest dobra”. Podobne słowa padły w odniesieniu do cebuli , a nawet czosnku. Mam nadzieję, że dzisiejsza lekcja wpłynie na zmianę nawyków żywieniowych dzieci i będą już częściej sięgać po zdrowe produkty, rozumiejąc ich wagę dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu.
album ze zdjęciami znajdziesz tutaj
Jolanta Śliwa, nauczyciel przyrody
Informacja o zmianie organizacji przewozów szkolnych w czasie rekolekcji
Organizacja przewozów uczniowskich oraz zajęć w okresie Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych 18, 19, 20 marca 2019 r.
Wszystkie dostępne informacje znajdziesz tutaj plan_rekolekcji_2019.pdf
Aby zobaczyć nowy plan kliknij w odnośnik na dole.
OGŁOSZENIE
W ramach realizacji w naszej szkole Programu dla szkół, promującego zasady zdrowego odżywiania,
ogłaszamy dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej
w Bełcznie konkurs plastyczny :
„Pij mleko, będziesz wielki !”,
„ Warzywa i owoce, źródłem witamin, zdrowia i urody”.
Do udziału w konkursie zapraszamy chętnych uczniów z klas I-VIII.
Dokładne zasady konkursu zainteresowani znajdą w umieszczonym pod ogłoszeniem REGULAMINIE KONKURSU.
Do udziału zapraszają organizatorzy konkursu:
pani Sławomira Głuchowska i pani Andżelika
Regulamin_konkursu_plastycznego_o_zdrowym_odzywianiu.pdf
W dniu 19.02.2019r. rozpoczęliśmy w ramach akcji charytatywnej organizowanej przez UNICEF ,,Wszystkie Kolory Świata”, sprzedaż laleczek wykonanych przez uczniów w naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup szczepionek dla dzieci z Afryki. Koszt takiej laleczki to naprawdę niewiele, minimum 10zł, jednak suma ta pozwali na zakup aż 10 szczepionek. Laleczki będzie można kupić do końca lutego również podczas spotkań rodziców z wychowawcami w dniach 20-21.02.2019r.
Serdecznie zapraszamy do zakupu laleczek.
REGULAMIN „SZKOLNY the VOICE KIDS”-konkurs piosenki dziecięcej
ORGANIZATORZY KONKURSU:
Organizatorem szkolnego konkursu piosenki jest pan Grzegorz Stefanowski, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Bełcznie.
CELE KONKURSU:
-rozwój i promowanie szkolnych talentów wokalnych
-rozwijanie zainteresowań muzyką i polskim językiem
-doskonalenie umiejętności wokalnych
-rozbudzanie potrzeby aktywności artystycznej dzieci i młodzieży
ZAŁOZENIA OGÓLNE:
Konkurs skierowany jest do uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Bełcznie. Konkurs ma charakter wewnątrzszkolny i przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII. W konkursie mogą brać udział soliści ,duety lub zespoły kilkuosobowe z podziałem na dwie kategorie wiekowe:
a) od 6 do 9 lat
b)od 10 do 13 lat
ZASADY I MIEJSCE PRZEPROWADZENIA KONKURSU:
1. Konkurs odbywa sie w Publicznej Szkole Podstawowej w Bełcznie.
2. Uczniowie zgłaszający sie do konkursu wybierają dwie piosenki o tematyce dziecięcej lub młodzieżowej w języku polskim.
Zaleca się korzystanie z piosenek wydanych w podręcznikach szkolnych lub na płytach CD przeznaczonych dla danego wieku dziecka (np. Wygraj Sukces i innych wydawnictw dostępnych na stronach internetowych lub YouTube), piosenek turystycznych, harcerskich, młodzieżowych, z bajek i filmów dla dzieci.
Na konkursach piosenki dziecięcej nie śpiewa się kolęd, poważnych pieśni patriotycznych, przebojów muzyki komercyjnej i aktualnych przebojów przeznaczonych dla dorosłych wykonawców.
4.Konkurs przeprowadza powołana przez organizatora konkursu komisja, w której skład wchodzą: nauczyciel muzyki - Grzegorz Stefanowski, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej- Sławomira Głuchowska, dyrektor szkoły- Piotr Kielan oraz przedstawiciel rady rodziców.
Zadaniem komisji jest czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkursu, ocena wykonań pieśni oraz wybór zwycięzców , którzy w nagrodę wezmą udział w Miejskogminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej w Łobeskim Domu Kultury dnia 19.03.2019 r. Komisja wytypuje maksymalnie trzech uczestników z danej kategorii wiekowej.
5. Przy ocenie występów będzie brana pod uwagę: dobór piosenek do wieku i możliwości dziecka, poprawna intonacja, dykcja, poczucie rytmu, interpretacja pieśni, opanowanie pamięciowe tekstu, ogólny wyraz artystyczny.
8. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji zdjęć i nagrań filmowych laureatów konkursu na stronie internetowej szkoły lub w gazecie lokalnej.
TERMINY I ZGŁOSZENIA DO KONKURSU
1. Zapisy uczestników oraz podkłady muzyczne (na pendrive) przyjmuje pan Grzegorz Stefanowski do środy 26.02.2019 r.
2.Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27.02.2019 r. podczas przesłuchań szkolnych.
„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale” - i w naszej szkole również odbył się bal karnawałowy. W piątek 25 stycznia sala gimnastyczna wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona kolorowymi dekoracjami, serpentynami i balonami.
Przepięknie przebrani uczniowie z dumą prezentowały wymyślne przez siebie stroje.
Przebierańcy świetnie bawili się , uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, które zostały dla nich
przygotowane przez nauczycieli.
Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.
W trakcie karnawałowych szaleństw można było zdobyć nagrody w postaci pysznych słodkości.
Zachęcamy do obejrzenia galerii.
SOPOT - GDYNIA – GDAŃSK - MALBORK
Dzień I: zbiórka w Bełcznej w godzinach rannych. Wyjazd i przejazd w kierunku Gdyni gdzie obejrzymy Skwer Kościuszki- główne miejsce rozrywkii wypoczynku mieszkańców Gdyni i turystów chcących pospacerować i obejrzeć liczne morskie atrakcje w postaci zabytkowych okrętów oraz dużych wycieczkowców (te największe cumują przy nabrzeżu Francuskim w głębi portu). Zwiedzanie ORP „Błyskawica. Następnie przejazd i spacer po Sopocie, zobaczymy najsłynniejsze molo w Polsce, Monciak i Krzywy Domek. Obiadokolacja. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Nocleg.
Dzień II: śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Gdańska:główny trakt handlowy, Ratusz, fontanna Neptuna, Dwór Artusa, ( z wejściem ) Katedra w Oliwie Katedra Najświętszej Marii Panny, Poczta Gdańska, Kościół św. Brygidy, Pomnik Poległych Stoczniowców, Stadion PGE Bursztyn – punkt widokowy. Rejs statkiem i krótki spacer po Westerplatte Czas do dyspozycji grupy. W miarę możliwości czasowych Zoo w Oliwie.Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień III: śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Malborka. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Zamku Krzyżackiego. Zbiórka i wyjazd w drogępowrotną. Obiad ( 2 danie na trasie ). Obiad w drodze powrotnej – (2 danie) Przyjazd do Bełcznej i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.
Świadczenia zawarte w cenie:
*przejazd autokarem
*2 noclegi - pokoje wieloosobowe z łazienkami na korytarzu.
*wyżywienie: 2 x śniadanie, 1x drugie śniadanie (2 bułki),2 x obiadokolacja, 1x obiad.
*opieka pilota
*ubezpieczenie NNW
*bilety wstępu: Bazylika Mariacka, Muzeum Zamkowe w Malborku,ORP Błyskawica, Stadion – punkt widokowy, Dwór Artusa, Rejs na Westerplatte)
Termin: 22 – 24.05.2018 rok
Cena: 450 zł / os. przy grupie minimum 38 uczestników pełnopłatnych + 4 opiekunów gratis. Dodatkowo płatne opcjonalnie: Zoo – 20 zł, - ceny biletów na dzień 04.01.2019 r.
Oferta z dnia 06.02.2019r.
Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka to symboliczna uroczystość w kalendarzu naszej szkoły.
W tym roku ta uroczystość odbyła się 21 stycznia. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt.
Dzieci z najmłodszych klas przygotowały wspaniałe występy artystyczne przepełnione radością, śpiewem, tańcem
i muzyką. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. Nie zabrało wzruszających wierszy oraz piosenek. Na poprawę humoru wnuki przygotowały dla swoich dziadków krótkie scenki kabaretowe. Na zakończenie uroczystości wystąpił dla wszystkich zgromadzonych niezwykły gość – Zenek Martyniuk( w tej roli Łukasz Wasilewski z klasy VII). Zaśpiewał on jeden ze swoich hitów „ Przekorny los”. Chłopcy z klasy I i II zatańczyli taniec dla babć do piosenki „ Wymarzona”. Wywołał on wiele uśmiechów na twarzach wszystkich widzów.
Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.
Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami, „słodkimi całusami” i życzeniami.
Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców i miłą rozmową oraz chwilą dla fotografa, kiedy to można było wykonać wspólne zdjęcie z babcią i dziadkiem.
Organizatorzy pragną podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości. Pani Sławomirze Głuchowskiej oraz Pani Magdalenie Olejnik, za przygotowanie najmłodszych aktorów do występu. Pani Anicie Sienickiej , za wspaniałą dekorację. Pani Andżelice Klimek, za przygotowanie układów tanecznych. Rodzicom, za przygotowanie słodkiego poczęstunku.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.
W naszej galerii znajduję się więcej zdjęć z uroczystości.
„Ja w internecie” - bezpłatne szkolenia!
Gmina Łobez zaprasza na bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Ja w internecie - Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”.
Szkolenia mają na celu podniesienie świadomości i kompetencji użytkowników internetu w obszarach:
Program przeznaczony dla dorosłych od 25 roku życia.
Miejsce szkolenia:
Aby zapisać się na szkolenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje pod informacją o szkoleniu, jak również jest dostępny w Urzędzie Miejskim w Łobzie (pokój 19) lub Publicznej Szkole Podstawowej w Bełcznie.
Wypełniony formularz należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Łobzie (pokój 19) lub do Publicznej Szkoły Podstawowej w Bełcznie lub przesłać na adres: spbelczna@interklasa.pl.
O zakwalifikowaniu się do projektu poinformujemy Państwa telefonicznie po zebraniu kompletnych grup (do 12 osób – 1 grupa).
Krótki opis szkoleń:
Czy wiesz, co Twoje dziecko robi w sieci? Uczestnicy szkolenie dowiedzą się w jaki sposób rodzice mogą chronić swoje dzieci przed realnymi zagrożeniami związanymi z aktywnością
w internecie. Otrzymają wskazówki jak odróżnić treści legalne od nielegalnych. Nauczą się
jak załatwić codzienne sprawy przez internet, np. złożyć wniosek Rodzina 500+, uzyskać Kartę Dużej Rodziny.
Projekt finansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Operatorem programu jest Fundacja Legalna Kultura.
Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach!
Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa
Formularz zgłoszeniowy do projektu w linku poniżej:
Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka serdecznie zapraszamy babcie i dziadków na uroczysty apel, który odbędzie się w naszej szkole 21 stycznia o godz.11.00.
Uczniowie
Publicznej Szkoły Podstawowej w Bełcznie.
Już po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
13 stycznia Publiczna Szkoła Podstawowa w Bełcznie zmieniła się w Wielkie Serce, które jak mówi tegoroczne hasło ,, Gramy dla dzieci małych i bez focha”, biło dla najmłodszych. To dla poratowania zdrowia tych najbardziej bezbronnych istotek licytowaliśmy różne dary, sprzedawaliśmy ciasta, desery, pyszne napoje, braliśmy udział w loterii fantowej a wolontariusze zbierali pieniążki do puszek.
Podczas trzygodzinnej imprezy nie zabrakło występów artystycznych uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych w tym dniu gości. Atrakcją dla dzieciaków były zajęcia sportowe, sala gier komputerowych oraz kącik plastyczny.
Razem udało się zebrać 4387,45 złoty.
Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom, którzy włączyli się w przygotowanie i prowadzenie akcji WOSP na terenie szkoły w Bełcznie.
Szczególne podziękowania dla pani Anity Sienickiej (koordynatora z ramienia szkoły) oraz dla rodziców : Pani Wiesławie Milcz, Pani Lucynie Majchrzak, Pani Agacie Staniszewskie oraz Państwu Monice i Andrzejowi Szatan.
Super organizacja przełożyła się na rekordowy wynik – 4387,45 zł.
Jeszcze raz wszystkim dziękujemy.
Do następnego roku – SIEMA!/ BEZ FOCHA/
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć w tym miejscu.
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe, a nad całością czuwała p. Andżelika Klimek.
21 grudnia 2018r. o godzinie 11.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pan Dyrektor Piotr Kielan, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja i współczesna rodzina. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Współczesna rodzina ukazana w Jasełkach, w dniu Wigilii także z utęsknieniem czekała
na przyjście Jezusa. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Niezwykłym elementem tych Jasełek były dwa tańce: „Taniec Aniołków” i „Kołysanka dla Jezuska”, które w szczególności wzruszyły całą publicznością.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych przy akompaniamencie p. Grzegorza Stefanowskiego, uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Po zakończonym spektaklu głos zabrał dyrektor szkoły p. Piotr Kielan, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączyli się przybyli goście, którzy życzyli otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodujące przemianę w innych i w nas samych ... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"
Powered by aSc EduPage