Nawigacja

 • Uwaga zmiana planu!

  Uwaga zmiana planu! - Obrazek 1

 • Słodki kącik

  Słodki kącik - Obrazek 1

 • 05.12.2018

  Moduł Egzamin ósmoklasisty został zmodyfikowany

 • Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym - wyniki

  Październik to miesiąc tenisa stołowego w naszej szkole. Oprócz Mistrzostw Powiatu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci, uczniowie PSP Bełczna mieli okazję uczestniczyć w Mistrzostwach Szkoły w tenisie stołowym. Zacięty rozgrywki rozpoczęto już na początku października i trwały prawie miesiąc. W tym roku szkolnym podjęto decyzje, o podziale uczniów na dwie kategorie wiekowe: klasy IV – VI oraz VII i VIII. Wyłoniono, aż dwóch Mistrzów Szkoły spośród 31 uczniów.

   

  Igrzyska Młodzieży Szkonej /klasy VII – VIII/

   

  MISTRZ SZKOŁY MACIEJ SZATAN

  II miejsce ALEKSANDER TOBOŁKIEWICZ

  III miejsce PATRYK FRANASZEK

  MISTRZYNI SZKOŁY NATALIA WYSOCKA

  II miejsce GABRIELA SIWEIRSKA

   

   

  Igrzyska Dzieci /klasy IV – VI/

   

  MISTRZ SZKOŁY KRZYSZTOF MAJCHRZAK

  II miejsce JONATAN KLUSEK

  III  miejsce FILIP JANICKI

   

  MISTRZYNI SZKOŁY JULIA SZATAN

  II miejsce JULIA MOMOT

  III miejsce DARIA ADAMSKA

   

  Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym - wyniki - Obrazek 1

 • Ogłoszenie konkurs jasełka

  OGŁOSZENIE

   

  Z okazji nadchodzących ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

  ogłaszamy dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej

  w Bełcznie konkurs„ KOLĘD I  PASTORAŁEK”

  pod hasłem: „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”.

   

  Do udziału  w konkursie zapraszamy chętnych uczniów
  z klas I-VIII.

  Dokładne zasady konkursu zainteresowani znajdą
  w:
  Regulaminie konkursu.

   

  Ogłoszenie konkurs jasełka - Obrazek 1

   

 • Dzień 11 listopada

              Dzień 11 listopada jest okazją, aby zastanowić się nad naszym patriotyzmem. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, tak doniosła, tak wyjątkowa i szczególna  zachęca do oddania czci bohaterom za ich męstwo, ofiarność i miłość. Trzeba pamiętać, że Ojczyzna to nie tylko powód do chluby, ale i wielki obowiązek.

              8 listopada w Szkole Podstawowej w Bełcznie  odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali ją uczniowie  pod kierunkiem p. Magdaleny Olejnik oraz p. Sylwii Debernej. W uroczystości, której elementem było również wspólne śpiewanie czterech zwrotek hymnu Polski, czyli w „Rekordzie dla Niepodległej”, wzięli udział zaproszeni goście , uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice oraz mieszkańcy .  Oprawę muzyczną przygotował p. Grzegorz Stefanowski.  Ważną częścią uroczystości była inscenizacja, dzięki której widzowie mogli przenieść się do czasów kolejnych powstań, poczuć atmosferę germanizacji i rusyfikacji oraz poznać przejawy oporu ze strony Polaków. Zaprezentowane w montażu piosenki pięknie podkreślały waleczność naszych przodków. Na zakończenie młodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w poruszającym tańcu z flagą  przygotowanym przez p. Andżelikę Klimek.

              Wspólne przygotowanie obchodów tak ważnej dla naszej Ojczyzny rocznicy zintegrowało naszą społeczność i uświadomiło nam, że o wolność okupioną krwią dziesiątków tysięcy naszych przodków,  musimy dbać zawsze.

  Dzień 11 listopada - Obrazek 1

 • Szkolny konkurs piosenki patriotycznej „ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ”. Podsumowanie konkursu plastycznego „Piękna nasza Polska cała”.

  Z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole konkurs piosenki patriotycznej pod hasłem: „ Śpiewamy dla Niepodległej”. Celem konkursu było: rozbudzanie postaw patriotycznych, rozwój i promowanie szkolnych talentów wokalnych, rozwijanie zainteresowań muzyką i historią Polski, doskonalenie umiejętności wokalnych i rozbudzanie potrzeby aktywności artystycznej dzieci i młodzieży. Konkurs miał charakter wewnątrzszkolny i przeznaczony był dla uczniów klas I-VIII.

  7 listopada na udekorowanej sali gimnastycznej spotkała się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni szkoły. Prowadząca całą uroczystość, pani Sławomira Głuchowska, po powitaniu zebranych, przedstawieniu jury /dyrektor szkoły- Piotr Kielan, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Mika i psycholog szkolny – pani Jaśmina Sola/, krótko objaśniła zasady konkursu i poprosiła o głośne brawa zachęcające uczestników konkursu. Przy akompaniamencie pana Grzegorza Stefańskiego, wynagradzani gromkimi brawami publiczności uczniowie, śpiewali wybrane przez siebie pieśni i piosenki patriotyczne. Jurorzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkursu, w skupieniu słuchali każdego uczestnika i notowali swoją punktację. Ocenie podlegało: poprawna intonacja, dykcja, poczucie rytmu, interpretacja pieśni, opanowanie pamięciowe tekstu, ogólny wyraz artystyczny.

  Ogółem w  konkursie wzięło udział  5 solistów, 4 duety, 5 trzyosobowych zespołów.

  Po podliczeniu punktacji przewodniczący jury, dyrektor Piotr Kielan, ogłosił wyniki konkursu.

  W kategorii klas I-IV:

  I miejsce- Maja Janicka, Maciej Kuźnik i Bartosz Szalast – klasa II;

  II miejsce- Antonina Małkowska i Karina Czaplińska – klasa IV;

  III miejsce- Nikola Witkowska, Oliwia Kuźnik i Daniel Smolik – klasa IV.

  W kategorii klas V-VIII:

  I miejsce – Martyna Karpała, Magdalena Sobecka i Dominik Mania – klasa V;

  II miejsce- Zuzanna Babiarz – klasa V;

  III miejsce- Bartosz Zapała – klasa VII.

  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie nagrody i możliwość zaśpiewania swojej piosenki na uroczystym apelu szkolnym z okazji Narodowego Święta Niepodległości i 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, który zaplanowano w naszej szkole na 9 listopada o godz. 11.00.

  Po rywalizacji talentów wokalnych, pani Sławomira Głuchowska przystąpiła do podsumowania szkolnego konkursu plastycznego na temat: ”Piękna nasza Polska cała”. Celem konkursu było: rozbudzanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie dzieci na piękno krajobrazu Polski, rozwijanie zainteresowań i zdolności plastycznych oraz wyobraźni twórczej dzieci, doskonalenie różnorodnych form i technik plastycznych, inspirowanie do pracy twórczej. Najpiękniejsze prace konkursowe wykonali:

  * w kategorii klas I-IV:

  I miejsce- Anna Krupa – klasa II,

  II miejsce – Jakub Momot – klasa II,

  III miejsce – Maja Janicka,

  * w kategorii klas V-VIII:

  I miejsce – Marcel Momot – klasa VIII,

  II miejsce – Daria Szewczyk – klasa VII,

  III miejsce – Martyna Karpała.

  Komisja oceniająca prace postanowiła przyznać również  kilka wyróżnień. Otrzymali je uczniowie:

  Piotr Krupa z klasy I, Martyna Wiza z klasy II, Daniel Smolik z klasy IV, Estera Klusek z klasy IV, Dominik Mania z klasy V i Daria Adamska z klasy V.

  Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz oceny celujące z plastyki.

  Na koniec szkolnej uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły Piotr Kielan, który pogratulował wszystkim uczestnikom i podziękował organizatorom konkursu.

   

  Serdecznie gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach szkolnych i obiecujemy, że będziemy jeszcze nie raz umożliwiać wam prezentowanie swoich różnorodnych zdolności.     

                           

  Organizatorzy : pani Sławomira Głuchowska i pan Grzegorz Stefanowski.

   

  Szkolny konkurs piosenki patriotycznej „ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ”. Podsumowanie konkursu plastycznego „Piękna nasza Polska cała”. - Obrazek 1

 • Konkurs Halloween

  W dniu 31.10.2018 w naszej szkole odbył się konkurs halloweenowy. W tym roku zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie najciekawszego "upiornego" stroju. Prezentacja strojów odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej. Uczniowie pokazali naprawdę mnóstwo przerażających kostiumów, które oceniało jury złożone z nauczycieli naszej szkoły. Komisja miała ciężkie zadanie, ponieważ każdy kostium wymagał od dzieci sporo nakładu pracy. Ostatecznie, po burzliwej naradzie, jury wybrało 5 najciekawszych przebrań (3 główne miejsca oraz 2 wyróżnienia), po czym nastąpiło ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród dla zwycięzców. Wszystkim uczniom dziękujemy oraz gratulujemy pomysłów.

   

  Lista zwycięzców:

  I miejsce: Zuzia B.

  II miejsce: Gabrysia S.

  III miejsce: Maciej K.

  Wyróżnienie: Maja K.

  Wyróżnienie: Julia M.

   

  Konkurs Halloween - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • Zapraszamy wszystkich sportowców i sympatyków badmintona w każdym wieku!

  Zapraszamy wszystkich sportowców i sympatyków badmintona w każdym wieku! - Obrazek 1

 • WYJĄTKOWE SPOTKANIE W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BEŁCZNEJ - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „JESIEŃ W LESIE”

        Dnia 22 października odbyło  się spotkanie naszych uczniów z przedstawicielami Nadleśnictwa Łobez. Wszyscy nasi uczniowie, nauczyciele, dyrektor szkoły oraz przybyli goście zgromadzili się na pięknie udekorowanej pracami plastycznymi sali gimnastycznej.

  To wyjątkowe wydarzenie rozpoczęło się krótkim, tematycznym przedstawieniem pt. „Pani Jesień” przygotowanym przez klasę V pod kierunkiem  p. A. Klimek. Następnie dzieci z klasy I i II zaśpiewały piosenkę pt.”Idzie Jesień”. Po krótkiej części artystycznej uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wysłuchać gry na rogu myśliwskim w wykonaniu  Strażnika Leśnego p. Huberta Nadolnego. Pan Hubert w ciekawy sposób opowiedział o zawodzie leśniczego, rodzajach rogów myśliwskich, na czym polega rykowisko. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni ciekawymi opowieściami p. Huberta. Po gromkich brawach pani Andżelika Klimek przystąpiła do podsumowania i ogłoszenia wyników konkursu plastycznego na temat: „Jesień w lesie”. Głównym celem konkursu była edukacja przyrodniczo-ekologiczna i zachęcanie dzieci do bacznego obserwowania otaczającej nas przyrody oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych naszych dzieci. Konkurs skierowany  był do przedszkolaków i uczniów naszej szkoły, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-II i IV-VIII. Niezależne jury (pan dyrektor P.Kielan, pani A.Klimek i pani A.Sienicka)  dokonało oceny  prac konkursowych i wyłoniło zwycięzców. Byli to uczniowie:

  w klasach I-II :

  I miejsce – Martyna Wiza,

  II miejsce- Wojciech Mika,

  III miejsce- Szymon Mika,

  w klasach IV- VIII :

  I miejsce- Monika Kaczmarek, Marcel Momot, Martyna Karpała;

  II miejsce- Krzysztof Majchrzak, Hubert Milcz;

  III miejsce- Oliwia Kuźnik, Konrad Szymański, Maja Kielan.

  Jury przyznało również trzy wyróżnienia dla: Estery Klusek,  Jonatana Klusek i przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego.

  Wszyscy laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Łobez.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

   

  Dziękujemy Nadleśnictwu Łobez za współpracę i pomoc w zorganizowaniu konkursu, a także za podarowane drzewko iglaste, które wspólnie z uczniami zasadziliśmy na terenie naszej szkoły.

                                                                                

  p. A. Klimek i p. A. Sienicka

   

  WYJĄTKOWE SPOTKANIE W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BEŁCZNEJ - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „JESIEŃ W LESIE” - Obrazek 1

 • Mistrzostwa Powiatu Łobeskiego w tenisie stołowym - Igrzyska Młodzieży

  W dniu 17.10.2018 r. w Resku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Łobeskiego w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej /rocznik 2004 - 2005/. Zawody zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Łobzie miały na celu wyłonienie najlepszego zespołu chłopców i dziewcząt spośród 11 szkół, należących do powiatu łobeskiego. Naszym sportowcom udało się przywieźć jeden medal. Chłopcy uplasowali się na 3 miejscu, dziewczęta na 5 pozycji. Gratulacje!

  Dyplom

  Dyplom

 • 29.10.2018

  Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany

 • Głosowanie na projekt obywatelski

  Worowo złożyło projekt w Budżecie Obywatelskim 2019 - projekt 4: Mała Akademia Karate. Walczymy o zajęcia karate, nauki gry na gitarze i zajęcia sportowe dla dzieci w Worowie.
   
  Głosowanie trwa do środy 31.10.2018.
  Prosimy o głosy Twoje i rodziny, także jej najmłodszych członków.

   

  Głosowanie na projekt obywatelski - Obrazek 1 

 • DRODZY RODZICE!

   Jeśli pracujecie i nie jesteście w stanie zapewnić swoim uczącym się dzieciom opieki  w dniu wolnym od zajęć dydaktycznych tj.  02 listopada 2018r /piątek/, pobierzcie poniższe oświadczenie i po wypełnieniu przekażcie do dyrektora szkoły. W razie potrzeby szkoła zorganizuje zajęcia świetlicowe, na których nauczyciele zaopiekują się waszymi dziećmi w godz. 8.15 -13.20 /czas opieki wynika z harmonogramu przywozów i odwozów szkolnych w tym okresie/.

  Proszę o przekazanie informacji  najpóźniej do poniedziałku / 29 października 2018r./.

  wzór oświadczenia

 • Konkurs pieśni patriotycznej

  Konkurs pieśni patriotycznej

  OGŁOSZENIE

   

  Z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości

  ogłaszamy dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej

  w Bełcznie konkurs piosenki patriotycznej pod hasłem:

  „ DLA  NIEPODLEGŁEJ”.

   

  Do udziału  w konkursie zapraszamy chętnych uczniów z klas I-VIII.

  Dokładne zasady konkursu zainteresowani znajdą w:
  REGULAMINIE KONKURSU.  

   

                              

                                       

  Zapraszają do udziału organizatorzy konkursu:

                                                         pani Sławomira Głuchowska i pan Grzegorz Stefański

 • Konkurs plastyczny

  Konkurs plastyczny

  OGŁOSZENIE

   

  Z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości

  ogłaszamy dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej

  w Bełcznie konkurs plastyczny na temat:

  „ PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”.

   

  Do udziału  w konkursie zapraszamy chętnych uczniów z klas I-VIII.

  Dokładne zasady konkursu zainteresowani znajdą w:
  REGULAMINIE KONKURSU.  

   

                                    

                                

                                                      Zapraszają do udziału organizatorzy konkursu:

                                                               pani Sławomira Głuchowska i pan Grzegorz Stefanowski

 • 22.10.2018

  Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany

 • Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Bełcznie w tenisie stołowym!

  Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Bełcznie w tenisie stołowym!

  Uczniowski Klub Sportowy Badmintona zaprasza na Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Bełcznie w tenisie stołowym, które odbędą się dnia 15.10.2018 r. o godzinie 13.50 na sali gimnastycznej SP Bełczna. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa również rodziców, Wasza obecności jest Nam sędziom oraz uczniom bardzo potrzebna. Do zobaczenia w poniedziałek!

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Bełcznie
  Bełczna 28a, 73-150 Łobez
 • (+91) 397 81 05

Galeria zdjęć