Nawigacja

 • TAK GRALIŚMY W 27 FINALE WOŚP

  TAK GRALIŚMY W 27 FINALE WOŚP

  Już po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki  pieniędzy                na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  13 stycznia Publiczna Szkoła Podstawowa w Bełcznie zmieniła                   się w Wielkie Serce, które jak mówi tegoroczne hasło ,, Gramy dla dzieci małych i bez focha”, biło dla najmłodszych. To dla poratowania zdrowia tych najbardziej bezbronnych istotek licytowaliśmy różne dary, sprzedawaliśmy ciasta, desery, pyszne napoje, braliśmy udział    w loterii fantowej a wolontariusze zbierali pieniążki do puszek.

  Podczas trzygodzinnej imprezy nie zabrakło występów artystycznych  uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych w tym dniu gości. Atrakcją             dla dzieciaków były zajęcia sportowe, sala gier komputerowych oraz kącik plastyczny.

  Razem udało się zebrać 4387,45 złoty.

  Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom, którzy włączyli się w przygotowanie                 i prowadzenie akcji WOSP na terenie szkoły w Bełcznie.

  Szczególne podziękowania dla pani Anity Sienickiej (koordynatora                   z ramienia szkoły) oraz dla rodziców : Pani Wiesławie Milcz, Pani Lucynie Majchrzak, Pani Agacie Staniszewskie oraz Państwu Monice                           i Andrzejowi Szatan.

  Super organizacja przełożyła się na rekordowy wynik –  4387,45 zł.

  Jeszcze raz wszystkim dziękujemy.

  Do następnego roku – SIEMA!/ BEZ FOCHA/

  Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć w tym miejscu.

   

 • Plan lekcji PSP w Bełcznie obowiązujący od 14 do 22 stycznia 2019 r.

   Plan lekcji PSP w Bełcznie obowiązujący od 14 do 22 stycznia 2019 r.
 • Zmiana planu na dzień 09.01.2019r.

   Dokonaliśmy zmian w planie na dzień 09.01.2019, obejrzyj cały plan w tym miejscu.

  Z M I A N A      P L A N U !!!

  Ś     R     O     D     A  -  9  stycznia  2019r.

  0

    7:20  -   7:50

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  świet.

  świetlica

  1

   8:15  -   9:00

  24

  j.polski

  26

  z.z wych.

  25

  historia

  4

  psych.

  s

  wych.fiz.

  27

  j.ang.

  5

  e.inf.

  od.przed.

   

   

  2

  9:10  -   9:55

  27

  historia

  24

  j.polski

  25

  psych.

  s

  wych.fiz.

  26

  matemat.

  34

  w.fiz.

  33

  j.ang.

  od.przed.

  rew

   

  3

  10:05  - 10:50

  26

  pedagog

  27

  j.angA N U !!!!.

  s

  wych.fiz.

  25

  j.polski

  24

  g.z wych.

  34

  e. wcz

  33

  e. wcz.

  od.przed.

   

  psych.

  4

  11:00  -  11:45

  26

  wiedza o społ.

  25

  fizyka

  24

  j.polski

  25

  j.polski

  27

  psych.

  34

  e. wcz

  33

  e.muz.

  od.przed.

  pedagog

   

  5

  12:05  -  12:50

  25

  fizyka

  26

  matematyka

  s

  wych.fiz.

  27

  psych.

  24

  j.polski

  34

  e. wcz

  33

  pedagog

  od.przed.

  pedagog

   

  6

  13:00  -  13:45

  26

  matematyka

  25

  biologia

  5

  z.komp.

  27

  technika

  24

  j.polski

  s

  SKS

  s

  SKS/k.sz.

   

  świet.

  psych.

  7

  13:55  -  14:40

  26

  matematyka

  5

  informatyka

   

  świet.

  25

  biologia

  27

  technika

   

   

   

   

   

  świet.

   

  8

  14:50  -  15:35

  5

  informatyka

   

   

  26

  zaj. tech.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Pomaganie jest dziecinnie proste

  Pomaganie jest dziecinnie proste - Obrazek 1

 • Harmonogram odwozów szkolnych na rok 2019 obowiązujący od 02.01.2019 r. do 21.06.2019 r.

  Harmonogram odwozów szkolnych na rok 2019 obowiązujący od 02.01.2019 r. do 21.06.2019 r. - Obrazek 1

 • Jasełka szkolne

       Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe, a nad całością czuwała p. Andżelika Klimek.

       21 grudnia 2018r. o godzinie 11.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pan Dyrektor Piotr Kielan, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja i współczesna rodzina. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Współczesna rodzina ukazana w Jasełkach, w dniu Wigilii także z utęsknieniem czekała
   na przyjście Jezusa. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.
  Niezwykłym elementem tych Jasełek były dwa tańce: „Taniec Aniołków” i „Kołysanka dla Jezuska”, które w szczególności wzruszyły całą publicznością.

      Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych przy akompaniamencie p. Grzegorza Stefanowskiego, uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

       Po zakończonym spektaklu głos zabrał dyrektor szkoły p. Piotr Kielan, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączyli się przybyli goście, którzy życzyli otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodujące przemianę w innych i w nas samych ... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

   

  Jasełka szkolne - Obrazek 1

 • Finał Wojewódzki w badmintonie drużynowym 2018/2019

  Bełczna drugą siłą województwa!

  Bełczna podwójnym wicemistrzem województwa w badmintonie drużynowym chłopców.

  W grudniu rządzi badminton. Po nieudanych ubiegłorocznych startach naszych badmintonistów /4 miejsce w Igrzyskach dzieci i 9 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej/,  przyszedł czas chwały.   Szkoła podstawowa w Bełcznie zajęła zaszczytne drugie miejsca w Finałach Wojewódzkich w badmintonie drużynowym chłopców, w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej oraz Igrzysk Dzieci. Opiekunem i trenerem grup jest Remigiusz Borejszo.

  11 grudnia 2018 r.  Bartosz Zapała, Konrad Szymański oraz Marcel Witkowski reprezentujący PSP Bełczna zdobyli srebrny medal na zawodach wojewódzkich w ramach Igrzysk Dzieci /klasy 4-6/, które odbyły się w Lipianach. Wicemistrzowie ustąpili jedynie zawodnikom z Polanowa. W drodze po medal badmintoniści pokonali Stołeczną 3:1 oraz w półfinale w  tie-breaku Lipiany 3:2.

  17 grudnia 2018 r. w Sianowy sportowcy z Bełcznej powtórzyli dokonania swoich młodszych kolegów i również zdobyli srebro. Szkołę godnie reprezentowali  Aleksander Tobołkiewicz oraz Patryk Franaszek. Zawody rozgrywane były w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej /klasy 7,8 i III gimnazjum/.  Wyniki poszczególnych  meczy Szczecinek 3:2, Lipiany 3:2, Sianów 3:0 w finale porażka z Sianowe 1:3.

   

  Finał Wojewódzki w badmintonie drużynowym 2018/2019 - Obrazek 1

 • I KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „Hej kolęda, kolęda…”

  I KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „Hej kolęda, kolęda…”.    

  Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole I KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „Hej kolęda, kolęda…”. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich zdolności wokalnych oraz rozbudzanie potrzeby aktywności artystycznej. Konkurs miał charakter wewnątrzszkolny i przeznaczony był dla uczniów klas I-VIII.

  6 grudnia na udekorowaną salę gimnastyczną przybyła cała społeczność szkolna. Prowadząca całą uroczystość, pani Andżelika Klimek, po powitaniu zebranych, przedstawieniu jury /nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – pani Sławomira Głuchowska,  rodzic– pani Monika Szatan i psycholog szkolny – pani Jaśmina Sola/, krótko objaśniła zasady konkursu i poprosiła o głośne brawa zachęcające uczestników konkursu.
  Przy akompaniamencie pana Grzegorza Stefańskiego, uczestnicy konkursu śpiewali wybrane przez siebie kolędy  i pastorałki. Jurorzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkursu, w skupieniu słuchali każdego uczestnika i notowali swoją punktację. Ocenie podlegało: poprawna intonacja, dykcja, poczucie rytmu, interpretacja utworu, opanowanie pamięciowe tekstu, ogólny wyraz artystyczny.

  Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swych wychowawczyń przygotowały się do występu. Uroku występom dodała piękna, bożonarodzeniowa dekoracja sali .

  Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany. Wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie swoje kolędy i pastorałki. Ostatecznie, po podliczeniu punktacji, prowadząca konkurs p. Andżelika Klimek ogłosiła wyniki .

  W kategorii klas I- IV:

  I miejsce- Oliwia Kuźnik  i Nikola Witkowska ( klasa IV),

  II miejsce- Klaudia Krzymińska i Antonina Małkowska (klasa IV),

  III miejsce- Martyna Wiza (klasa II)  i Karina Czaplińska (klasa IV)

  W kategorii klas V- VIII:

  I miejsce- Łukasz Wasilewski (klasa VII)

  II miejsce- Bartosz Zapała (klasa VII)

  III miejsce- Natalia Wysocka i Maciej Szatan (klasa VII)

  Wyróżnienia:

  Martyna Karpała, Magdalena Sobecka, Zuzanna Babiarz, Nikola Błaszczyk (uczennice z klasy V).

  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie nagrody i możliwość zaśpiewania swojej kolędy i pastorałki na szkolnych „Jasełkach”,  które zaplanowano w naszej szkole na 21 grudnia o godz. 11.00. Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek poczuliśmy magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Chcielibyśmy, aby konkurs stał się tradycją naszej szkoły!

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

                                                                    Organizatorzy: p. Andżelika Klimek i p. Grzegorz Stefanowski.

  I KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „Hej kolęda, kolęda…” - Obrazek 1

 • Harmonogram przywozów szkolnych w Gminie Łobez obowiązujący od 01.01.2019 do 21.06.2019

  Harmonogram przywozów szkolnych w Gminie Łobez obowiązujący od 01.01.2019 do 21.06.2019 - Obrazek 1

 • Harmonogram przejazdu autobusów w czasie zimowej przerwy świątecznej.

  Harmonogram przejazdu autobusów w czasie zimowej przerwy świątecznej. - Obrazek 1

 • Zaproszenie na jasełka

  Zaproszenie na jasełka - Obrazek 1

 • Szlachetna Paczka

  W tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Bełcznie wzięła udział w organizowanej na terenie całej Polski, w okresie świątecznym, akcji pod nazwą ,,Szlachetna Paczka”. Dzięki zbiórce podarunków, do której włączyli się rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły, mogliśmy zaspokoić choć kilka potrzeb tym najbardziej potrzebującym.

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu pragnie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

  Szlachetna Paczka - Obrazek 1Szlachetna Paczka - Obrazek 2

 • Słodki kącik

  Słodki kącik - Obrazek 1

 • 05.12.2018

  Moduł Egzamin ósmoklasisty został zmodyfikowany

 • Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym - wyniki

  Październik to miesiąc tenisa stołowego w naszej szkole. Oprócz Mistrzostw Powiatu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci, uczniowie PSP Bełczna mieli okazję uczestniczyć w Mistrzostwach Szkoły w tenisie stołowym. Zacięty rozgrywki rozpoczęto już na początku października i trwały prawie miesiąc. W tym roku szkolnym podjęto decyzje, o podziale uczniów na dwie kategorie wiekowe: klasy IV – VI oraz VII i VIII. Wyłoniono, aż dwóch Mistrzów Szkoły spośród 31 uczniów.

   

  Igrzyska Młodzieży Szkonej /klasy VII – VIII/

   

  MISTRZ SZKOŁY MACIEJ SZATAN

  II miejsce ALEKSANDER TOBOŁKIEWICZ

  III miejsce PATRYK FRANASZEK

  MISTRZYNI SZKOŁY NATALIA WYSOCKA

  II miejsce GABRIELA SIWEIRSKA

   

   

  Igrzyska Dzieci /klasy IV – VI/

   

  MISTRZ SZKOŁY KRZYSZTOF MAJCHRZAK

  II miejsce JONATAN KLUSEK

  III  miejsce FILIP JANICKI

   

  MISTRZYNI SZKOŁY JULIA SZATAN

  II miejsce JULIA MOMOT

  III miejsce DARIA ADAMSKA

   

  Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym - wyniki - Obrazek 1

 • Ogłoszenie konkurs jasełka

  OGŁOSZENIE

   

  Z okazji nadchodzących ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

  ogłaszamy dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej

  w Bełcznie konkurs„ KOLĘD I  PASTORAŁEK”

  pod hasłem: „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”.

   

  Do udziału  w konkursie zapraszamy chętnych uczniów
  z klas I-VIII.

  Dokładne zasady konkursu zainteresowani znajdą
  w:
  Regulaminie konkursu.

   

  Ogłoszenie konkurs jasełka - Obrazek 1

   

 • Dzień 11 listopada

              Dzień 11 listopada jest okazją, aby zastanowić się nad naszym patriotyzmem. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, tak doniosła, tak wyjątkowa i szczególna  zachęca do oddania czci bohaterom za ich męstwo, ofiarność i miłość. Trzeba pamiętać, że Ojczyzna to nie tylko powód do chluby, ale i wielki obowiązek.

              8 listopada w Szkole Podstawowej w Bełcznie  odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali ją uczniowie  pod kierunkiem p. Magdaleny Olejnik oraz p. Sylwii Debernej. W uroczystości, której elementem było również wspólne śpiewanie czterech zwrotek hymnu Polski, czyli w „Rekordzie dla Niepodległej”, wzięli udział zaproszeni goście , uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice oraz mieszkańcy .  Oprawę muzyczną przygotował p. Grzegorz Stefanowski.  Ważną częścią uroczystości była inscenizacja, dzięki której widzowie mogli przenieść się do czasów kolejnych powstań, poczuć atmosferę germanizacji i rusyfikacji oraz poznać przejawy oporu ze strony Polaków. Zaprezentowane w montażu piosenki pięknie podkreślały waleczność naszych przodków. Na zakończenie młodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w poruszającym tańcu z flagą  przygotowanym przez p. Andżelikę Klimek.

              Wspólne przygotowanie obchodów tak ważnej dla naszej Ojczyzny rocznicy zintegrowało naszą społeczność i uświadomiło nam, że o wolność okupioną krwią dziesiątków tysięcy naszych przodków,  musimy dbać zawsze.

  Dzień 11 listopada - Obrazek 1

 • Szkolny konkurs piosenki patriotycznej „ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ”. Podsumowanie konkursu plastycznego „Piękna nasza Polska cała”.

  Z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole konkurs piosenki patriotycznej pod hasłem: „ Śpiewamy dla Niepodległej”. Celem konkursu było: rozbudzanie postaw patriotycznych, rozwój i promowanie szkolnych talentów wokalnych, rozwijanie zainteresowań muzyką i historią Polski, doskonalenie umiejętności wokalnych i rozbudzanie potrzeby aktywności artystycznej dzieci i młodzieży. Konkurs miał charakter wewnątrzszkolny i przeznaczony był dla uczniów klas I-VIII.

  7 listopada na udekorowanej sali gimnastycznej spotkała się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni szkoły. Prowadząca całą uroczystość, pani Sławomira Głuchowska, po powitaniu zebranych, przedstawieniu jury /dyrektor szkoły- Piotr Kielan, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Mika i psycholog szkolny – pani Jaśmina Sola/, krótko objaśniła zasady konkursu i poprosiła o głośne brawa zachęcające uczestników konkursu. Przy akompaniamencie pana Grzegorza Stefańskiego, wynagradzani gromkimi brawami publiczności uczniowie, śpiewali wybrane przez siebie pieśni i piosenki patriotyczne. Jurorzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkursu, w skupieniu słuchali każdego uczestnika i notowali swoją punktację. Ocenie podlegało: poprawna intonacja, dykcja, poczucie rytmu, interpretacja pieśni, opanowanie pamięciowe tekstu, ogólny wyraz artystyczny.

  Ogółem w  konkursie wzięło udział  5 solistów, 4 duety, 5 trzyosobowych zespołów.

  Po podliczeniu punktacji przewodniczący jury, dyrektor Piotr Kielan, ogłosił wyniki konkursu.

  W kategorii klas I-IV:

  I miejsce- Maja Janicka, Maciej Kuźnik i Bartosz Szalast – klasa II;

  II miejsce- Antonina Małkowska i Karina Czaplińska – klasa IV;

  III miejsce- Nikola Witkowska, Oliwia Kuźnik i Daniel Smolik – klasa IV.

  W kategorii klas V-VIII:

  I miejsce – Martyna Karpała, Magdalena Sobecka i Dominik Mania – klasa V;

  II miejsce- Zuzanna Babiarz – klasa V;

  III miejsce- Bartosz Zapała – klasa VII.

  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie nagrody i możliwość zaśpiewania swojej piosenki na uroczystym apelu szkolnym z okazji Narodowego Święta Niepodległości i 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, który zaplanowano w naszej szkole na 9 listopada o godz. 11.00.

  Po rywalizacji talentów wokalnych, pani Sławomira Głuchowska przystąpiła do podsumowania szkolnego konkursu plastycznego na temat: ”Piękna nasza Polska cała”. Celem konkursu było: rozbudzanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie dzieci na piękno krajobrazu Polski, rozwijanie zainteresowań i zdolności plastycznych oraz wyobraźni twórczej dzieci, doskonalenie różnorodnych form i technik plastycznych, inspirowanie do pracy twórczej. Najpiękniejsze prace konkursowe wykonali:

  * w kategorii klas I-IV:

  I miejsce- Anna Krupa – klasa II,

  II miejsce – Jakub Momot – klasa II,

  III miejsce – Maja Janicka,

  * w kategorii klas V-VIII:

  I miejsce – Marcel Momot – klasa VIII,

  II miejsce – Daria Szewczyk – klasa VII,

  III miejsce – Martyna Karpała.

  Komisja oceniająca prace postanowiła przyznać również  kilka wyróżnień. Otrzymali je uczniowie:

  Piotr Krupa z klasy I, Martyna Wiza z klasy II, Daniel Smolik z klasy IV, Estera Klusek z klasy IV, Dominik Mania z klasy V i Daria Adamska z klasy V.

  Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz oceny celujące z plastyki.

  Na koniec szkolnej uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły Piotr Kielan, który pogratulował wszystkim uczestnikom i podziękował organizatorom konkursu.

   

  Serdecznie gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach szkolnych i obiecujemy, że będziemy jeszcze nie raz umożliwiać wam prezentowanie swoich różnorodnych zdolności.     

                           

  Organizatorzy : pani Sławomira Głuchowska i pan Grzegorz Stefanowski.

   

  Szkolny konkurs piosenki patriotycznej „ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ”. Podsumowanie konkursu plastycznego „Piękna nasza Polska cała”. - Obrazek 1

 • Konkurs Halloween

  W dniu 31.10.2018 w naszej szkole odbył się konkurs halloweenowy. W tym roku zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie najciekawszego "upiornego" stroju. Prezentacja strojów odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej. Uczniowie pokazali naprawdę mnóstwo przerażających kostiumów, które oceniało jury złożone z nauczycieli naszej szkoły. Komisja miała ciężkie zadanie, ponieważ każdy kostium wymagał od dzieci sporo nakładu pracy. Ostatecznie, po burzliwej naradzie, jury wybrało 5 najciekawszych przebrań (3 główne miejsca oraz 2 wyróżnienia), po czym nastąpiło ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród dla zwycięzców. Wszystkim uczniom dziękujemy oraz gratulujemy pomysłów.

   

  Lista zwycięzców:

  I miejsce: Zuzia B.

  II miejsce: Gabrysia S.

  III miejsce: Maciej K.

  Wyróżnienie: Maja K.

  Wyróżnienie: Julia M.

   

  Konkurs Halloween - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Bełcznie
  Bełczna 28a, 73-150 Łobez
 • (+91) 397 81 05

Galeria zdjęć