Nawigacja

 • Szkolny konkurs piosenki patriotycznej „ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ”. Podsumowanie konkursu plastycznego „Piękna nasza Polska cała”.

  Z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole konkurs piosenki patriotycznej pod hasłem: „ Śpiewamy dla Niepodległej”. Celem konkursu było: rozbudzanie postaw patriotycznych, rozwój i promowanie szkolnych talentów wokalnych, rozwijanie zainteresowań muzyką i historią Polski, doskonalenie umiejętności wokalnych i rozbudzanie potrzeby aktywności artystycznej dzieci i młodzieży. Konkurs miał charakter wewnątrzszkolny i przeznaczony był dla uczniów klas I-VIII.

  7 listopada na udekorowanej sali gimnastycznej spotkała się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni szkoły. Prowadząca całą uroczystość, pani Sławomira Głuchowska, po powitaniu zebranych, przedstawieniu jury /dyrektor szkoły- Piotr Kielan, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Mika i psycholog szkolny – pani Jaśmina Sola/, krótko objaśniła zasady konkursu i poprosiła o głośne brawa zachęcające uczestników konkursu. Przy akompaniamencie pana Grzegorza Stefańskiego, wynagradzani gromkimi brawami publiczności uczniowie, śpiewali wybrane przez siebie pieśni i piosenki patriotyczne. Jurorzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkursu, w skupieniu słuchali każdego uczestnika i notowali swoją punktację. Ocenie podlegało: poprawna intonacja, dykcja, poczucie rytmu, interpretacja pieśni, opanowanie pamięciowe tekstu, ogólny wyraz artystyczny.

  Ogółem w  konkursie wzięło udział  5 solistów, 4 duety, 5 trzyosobowych zespołów.

  Po podliczeniu punktacji przewodniczący jury, dyrektor Piotr Kielan, ogłosił wyniki konkursu.

  W kategorii klas I-IV:

  I miejsce- Maja Janicka, Maciej Kuźnik i Bartosz Szalast – klasa II;

  II miejsce- Antonina Małkowska i Karina Czaplińska – klasa IV;

  III miejsce- Nikola Witkowska, Oliwia Kuźnik i Daniel Smolik – klasa IV.

  W kategorii klas V-VIII:

  I miejsce – Martyna Karpała, Magdalena Sobecka i Dominik Mania – klasa V;

  II miejsce- Zuzanna Babiarz – klasa V;

  III miejsce- Bartosz Zapała – klasa VII.

  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie nagrody i możliwość zaśpiewania swojej piosenki na uroczystym apelu szkolnym z okazji Narodowego Święta Niepodległości i 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, który zaplanowano w naszej szkole na 9 listopada o godz. 11.00.

  Po rywalizacji talentów wokalnych, pani Sławomira Głuchowska przystąpiła do podsumowania szkolnego konkursu plastycznego na temat: ”Piękna nasza Polska cała”. Celem konkursu było: rozbudzanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie dzieci na piękno krajobrazu Polski, rozwijanie zainteresowań i zdolności plastycznych oraz wyobraźni twórczej dzieci, doskonalenie różnorodnych form i technik plastycznych, inspirowanie do pracy twórczej. Najpiękniejsze prace konkursowe wykonali:

  * w kategorii klas I-IV:

  I miejsce- Anna Krupa – klasa II,

  II miejsce – Jakub Momot – klasa II,

  III miejsce – Maja Janicka,

  * w kategorii klas V-VIII:

  I miejsce – Marcel Momot – klasa VIII,

  II miejsce – Daria Szewczyk – klasa VII,

  III miejsce – Martyna Karpała.

  Komisja oceniająca prace postanowiła przyznać również  kilka wyróżnień. Otrzymali je uczniowie:

  Piotr Krupa z klasy I, Martyna Wiza z klasy II, Daniel Smolik z klasy IV, Estera Klusek z klasy IV, Dominik Mania z klasy V i Daria Adamska z klasy V.

  Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz oceny celujące z plastyki.

  Na koniec szkolnej uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły Piotr Kielan, który pogratulował wszystkim uczestnikom i podziękował organizatorom konkursu.

   

  Serdecznie gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach szkolnych i obiecujemy, że będziemy jeszcze nie raz umożliwiać wam prezentowanie swoich różnorodnych zdolności.     

                           

  Organizatorzy : pani Sławomira Głuchowska i pan Grzegorz Stefanowski.

   

  Szkolny konkurs piosenki patriotycznej „ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ”. Podsumowanie konkursu plastycznego „Piękna nasza Polska cała”. - Obrazek 1

 • Konkurs Halloween

  W dniu 31.10.2018 w naszej szkole odbył się konkurs halloweenowy. W tym roku zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie najciekawszego "upiornego" stroju. Prezentacja strojów odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej. Uczniowie pokazali naprawdę mnóstwo przerażających kostiumów, które oceniało jury złożone z nauczycieli naszej szkoły. Komisja miała ciężkie zadanie, ponieważ każdy kostium wymagał od dzieci sporo nakładu pracy. Ostatecznie, po burzliwej naradzie, jury wybrało 5 najciekawszych przebrań (3 główne miejsca oraz 2 wyróżnienia), po czym nastąpiło ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród dla zwycięzców. Wszystkim uczniom dziękujemy oraz gratulujemy pomysłów.

   

  Lista zwycięzców:

  I miejsce: Zuzia B.

  II miejsce: Gabrysia S.

  III miejsce: Maciej K.

  Wyróżnienie: Maja K.

  Wyróżnienie: Julia M.

   

  Konkurs Halloween - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • Zapraszamy wszystkich sportowców i sympatyków badmintona w każdym wieku!

  Zapraszamy wszystkich sportowców i sympatyków badmintona w każdym wieku! - Obrazek 1

 • WYJĄTKOWE SPOTKANIE W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BEŁCZNEJ - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „JESIEŃ W LESIE”

        Dnia 22 października odbyło  się spotkanie naszych uczniów z przedstawicielami Nadleśnictwa Łobez. Wszyscy nasi uczniowie, nauczyciele, dyrektor szkoły oraz przybyli goście zgromadzili się na pięknie udekorowanej pracami plastycznymi sali gimnastycznej.

  To wyjątkowe wydarzenie rozpoczęło się krótkim, tematycznym przedstawieniem pt. „Pani Jesień” przygotowanym przez klasę V pod kierunkiem  p. A. Klimek. Następnie dzieci z klasy I i II zaśpiewały piosenkę pt.”Idzie Jesień”. Po krótkiej części artystycznej uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wysłuchać gry na rogu myśliwskim w wykonaniu  Strażnika Leśnego p. Huberta Nadolnego. Pan Hubert w ciekawy sposób opowiedział o zawodzie leśniczego, rodzajach rogów myśliwskich, na czym polega rykowisko. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni ciekawymi opowieściami p. Huberta. Po gromkich brawach pani Andżelika Klimek przystąpiła do podsumowania i ogłoszenia wyników konkursu plastycznego na temat: „Jesień w lesie”. Głównym celem konkursu była edukacja przyrodniczo-ekologiczna i zachęcanie dzieci do bacznego obserwowania otaczającej nas przyrody oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych naszych dzieci. Konkurs skierowany  był do przedszkolaków i uczniów naszej szkoły, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-II i IV-VIII. Niezależne jury (pan dyrektor P.Kielan, pani A.Klimek i pani A.Sienicka)  dokonało oceny  prac konkursowych i wyłoniło zwycięzców. Byli to uczniowie:

  w klasach I-II :

  I miejsce – Martyna Wiza,

  II miejsce- Wojciech Mika,

  III miejsce- Szymon Mika,

  w klasach IV- VIII :

  I miejsce- Monika Kaczmarek, Marcel Momot, Martyna Karpała;

  II miejsce- Krzysztof Majchrzak, Hubert Milcz;

  III miejsce- Oliwia Kuźnik, Konrad Szymański, Maja Kielan.

  Jury przyznało również trzy wyróżnienia dla: Estery Klusek,  Jonatana Klusek i przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego.

  Wszyscy laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Łobez.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

   

  Dziękujemy Nadleśnictwu Łobez za współpracę i pomoc w zorganizowaniu konkursu, a także za podarowane drzewko iglaste, które wspólnie z uczniami zasadziliśmy na terenie naszej szkoły.

                                                                                

  p. A. Klimek i p. A. Sienicka

   

  WYJĄTKOWE SPOTKANIE W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BEŁCZNEJ - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „JESIEŃ W LESIE” - Obrazek 1

 • Mistrzostwa Powiatu Łobeskiego w tenisie stołowym - Igrzyska Młodzieży

  W dniu 17.10.2018 r. w Resku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Łobeskiego w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej /rocznik 2004 - 2005/. Zawody zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Łobzie miały na celu wyłonienie najlepszego zespołu chłopców i dziewcząt spośród 11 szkół, należących do powiatu łobeskiego. Naszym sportowcom udało się przywieźć jeden medal. Chłopcy uplasowali się na 3 miejscu, dziewczęta na 5 pozycji. Gratulacje!

  Dyplom

  Dyplom

 • 29.10.2018

  Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany

 • Głosowanie na projekt obywatelski

  Worowo złożyło projekt w Budżecie Obywatelskim 2019 - projekt 4: Mała Akademia Karate. Walczymy o zajęcia karate, nauki gry na gitarze i zajęcia sportowe dla dzieci w Worowie.
   
  Głosowanie trwa do środy 31.10.2018.
  Prosimy o głosy Twoje i rodziny, także jej najmłodszych członków.

   

  Głosowanie na projekt obywatelski - Obrazek 1 

 • DRODZY RODZICE!

   Jeśli pracujecie i nie jesteście w stanie zapewnić swoim uczącym się dzieciom opieki  w dniu wolnym od zajęć dydaktycznych tj.  02 listopada 2018r /piątek/, pobierzcie poniższe oświadczenie i po wypełnieniu przekażcie do dyrektora szkoły. W razie potrzeby szkoła zorganizuje zajęcia świetlicowe, na których nauczyciele zaopiekują się waszymi dziećmi w godz. 8.15 -13.20 /czas opieki wynika z harmonogramu przywozów i odwozów szkolnych w tym okresie/.

  Proszę o przekazanie informacji  najpóźniej do poniedziałku / 29 października 2018r./.

  wzór oświadczenia

 • Konkurs pieśni patriotycznej

  Konkurs pieśni patriotycznej

  OGŁOSZENIE

   

  Z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości

  ogłaszamy dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej

  w Bełcznie konkurs piosenki patriotycznej pod hasłem:

  „ DLA  NIEPODLEGŁEJ”.

   

  Do udziału  w konkursie zapraszamy chętnych uczniów z klas I-VIII.

  Dokładne zasady konkursu zainteresowani znajdą w:
  REGULAMINIE KONKURSU.  

   

                              

                                       

  Zapraszają do udziału organizatorzy konkursu:

                                                         pani Sławomira Głuchowska i pan Grzegorz Stefański

 • Konkurs plastyczny

  Konkurs plastyczny

  OGŁOSZENIE

   

  Z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości

  ogłaszamy dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej

  w Bełcznie konkurs plastyczny na temat:

  „ PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”.

   

  Do udziału  w konkursie zapraszamy chętnych uczniów z klas I-VIII.

  Dokładne zasady konkursu zainteresowani znajdą w:
  REGULAMINIE KONKURSU.  

   

                                    

                                

                                                      Zapraszają do udziału organizatorzy konkursu:

                                                               pani Sławomira Głuchowska i pan Grzegorz Stefanowski

 • 22.10.2018

  Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany

 • Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Bełcznie w tenisie stołowym!

  Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Bełcznie w tenisie stołowym!

  Uczniowski Klub Sportowy Badmintona zaprasza na Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Bełcznie w tenisie stołowym, które odbędą się dnia 15.10.2018 r. o godzinie 13.50 na sali gimnastycznej SP Bełczna. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa również rodziców, Wasza obecności jest Nam sędziom oraz uczniom bardzo potrzebna. Do zobaczenia w poniedziałek!

 • Wycieczka do Trójmiasta

 • SPRAWOZDANIE Z AKCJI „SPRZĄTANIE ŚWIATA” W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BEŁCZNIE

  SPRAWOZDANIE Z AKCJI „SPRZĄTANIE ŚWIATA” W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BEŁCZNIE

  Dnia 21 wrzenia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Bełcznie miała miejsce akcja Sprzątanie Świata.

  Na lekcjach nauczyciele przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat „Dlaczego Ziemia powinna być czysta?”. W ramach akcji wykonano na korytarzu gazetkę na temat tegorocznej akcji. Zorganizowano także pokaz filmów o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Uczniowie uczestniczą w projektach: „Zbieraj baterie”, „Wkręceni”, „Segregujesz -  nie marnujesz!”.

  Po wcześniejszym uzgodnieniu z panią sołtys wsi Bełczna, rozdzielono teren wsi do posprzątania.

  Samorząd Uczniowski pod opieką p. Anity Sienickiej, Szkolne Koło LOP pod opieką p. Huberta Karpińskiego oraz dyrektor  p. Piotr Kielan rozdzielili na klasy rękawiczki i worki. Tak przygotowani uczniowie, pod opieką wychowawców i chętnych rodziców, posprzątali teren Bełcznej. Sprzątanie odbyło się na lekcjach wychowawczych.

  W akcji udział wzięło 89 uczniów, 11 pracowników szkoły i 10 chętnych rodziców. Posprzątano: teren wokół szkoły, boisko wiejskie, teren przy sklepie, pobocza drogi na cmentarz, teren wokół bloków, teren parku przy blokach,  teren przy stawku, pobocza ulic na terenie wsi i teren wokół kościoła. Wykonano zdjęcia okolic Bełcznej przed i po sprzątaniu.

  Uczniowie z entuzjazmem posprzątali wskazany teren i złożyli śmieci w umówionych miejscach. Dyrektor szkoły powiadomił PUK, aby pracownicy odebrali śmieci. Cała akcja przebiegła bez zakłóceń, a praca została solidnie wykonana.

   

   

   

  opiekun akcji – Hubert Karpiński

   

  SPRAWOZDANIE Z AKCJI „SPRZĄTANIE ŚWIATA” W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BEŁCZNIE - Obrazek 1

 • Inauguracja Roku Sportowego 2018/2019

  Dnia 29.09.2018 o godzinie 10:05 w PSP Bełczna,  odbędzie się uroczysta Inauguracja Roku Sportowego 2018/2019. Impreza została zarejestrowana na portalu "Be active" jak jedno ze sportowych wydarzeń w całej Polsce, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Zapraszamy wszystkich uczniów oraz rodziców do wspólnej zabawy i kibicowania!

 • 23.09.2018

  Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  3 września 2018 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bełcznie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej rozpoczął się apel.

  Na inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019 oprócz dyrektora szkoły, grona pedagogicznego, uczniów obecni byli również rodzice oraz zaproszeni goście.
  Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Po komendzie "Baczność" zgromadzeni odśpiewali akapela hymn państwowy. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, który powitał wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych czyli oddziału przedszkolnego i klasy I oraz ich rodziców.

  Pan dyrektor przedstawił zgromadzonym całe grono pedagogiczne oraz pozostałych niepedagogicznych pracowników szkoły. Życzył wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierował zaproszony na tą uroczystość Kierownika Działu Edukacji Gminy Łobez Pan Piotr Blumensztajn. Życzył wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.
  Następnie uczniowie naszej szkoły powitali nadchodzący rok szkolny krótkim występem artystycznym. Nie zapomnieli również o uczczeniu 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Słowami wiersza oddali hołd poległym żołnierzom.

  Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.

  W nowym roku szkolnym 2018/2019 Samorząd Uczniowski życzy wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły spokojnej i efektywnej pracy, a Wam uczniowie - wielu pochwał i jak najlepszych wyników w nauce.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1

  Rozpoczęcie roku szkolnego 03.09.2018 r. 

  Msza święta – godzina 8.15

  Apel – godzina 9.00

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Bełcznie
  Bełczna 28a, 73-150 Łobez
 • (+91) 397 81 05

Galeria zdjęć