Nawigacja

O nas

PUBLICZNA  SZKOŁA  PODSTAWOWA

W  BEŁCZNIE

    Szkoła powstała w 1949 roku. Dzieci uczyły się w kilku małych budynkach, adaptowanych na potrzeby  edukacyjne. 
W 1973 roku oddano do użytku nowy, 
piękny, dobrze wyposażony obiekt, w którym szkoła funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Dyrektorami placówki w latach 1949 – 2005 byli: Elżbieta Stecko, Henryk Winowski, Stanisława Rybak, Stanisław Pilinko, Maria Grzesik-Grabowiecka, Jan Woch. Od roku 2006 funkcję dyrektora pełni Piotr Kielan. 
  W 6 oddziałach szkoły uczy się 96 uczniów, pracuje 8 nauczycieli  /wielu z nich posiada podwójne kwalifikacje/.  
W szkole prowadzone są nieodpłatnie 
dodatkowe zajęcia kół zainteresowań: matematycznego, plastycznego, przyrodniczego, komputerowego, teatralno-recytatorskiego i języka angielskiego oraz liczne zajecia sportowe. W szkole funkcjonuje stołówka. Mamy boisko szkolne, sale gimnastyczne, 6 klasopracowni w tym pracownię językową, świetlicę, pracownię komputerową z dostępem do internetu, dobrze wyposażoną bibliotekę, gabinet pielęgniarski. 
  W budynku szkoły znajduje się filia przedszkola miejskiego w Łobzie /oddział 3,4-latków i 5,6-latków/. Do naszej placówki dowożone są dzieci z miejscowości: Worowo, Prusinowo, Poradz, Klępnica, Przemysław i Naćmierz.
Tradycją szkoły jest organizowanie imprez środowiskowych /Dzień Babci i Dziedka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, Wieczornica z okazji Święta Niepodległości, Jasełka/.
    Jesteśmy szkołą bezpieczną, dobrze przygotowującą uczniów do dalszej edukacji. Nasi uczniowie zajmują wysokie miejsca w konkursach oraz w zawodach sportowych /również na szczeblu województwa/. Jest to możliwe dzięki dobrze układającej się współpracy między uczniami, ich rodzicami i nauczycielami

 

 

 

    Szkoła posiada certyfikaty: Małych Ratowników, Klubu Bezpiecznego Puchatka, Wiarygodnej Szkoły. Realizuje programy: Owoce i warzywa w szkole, Pij mleko, Trzymaj formę, Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Bezpieczna szkoła.

 

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Bełcznie
    Bełczna 28a, 73-150 Łobez
  • (+91) 397 81 05

Galeria zdjęć