• Kodowanie w Minecraft w ramach #CodeWeek

• Podczas europejskiego tygodnia kodowania #CodeWeek uczniowie klas III- VIII łączyli ze sobą kodowanie oraz przyjemności płynące z gier video. Uczniowie uczyli się kodować na blokach wykorzystując do tego jedną z najpopularniejszych ostatnio gier: "Minecraft" w wersji edukacyjnej. W ten sposób połączyli ze sobą przyjemne z pożytecznym. Jak widać odpowiednio dobrane gry potrafią zarówno uczyć jak i bawić.

Szymon Kozłowski

• PSP Bełczna na VI Gali Badmintona w Lipianach

• 16.10.21 r. UKS naszej szkoły brał udział w VI Gali Badmintona w Lipianach. Zdobyli 1 złoto- Marcel Witkowski. 2 srebra- Wojciech Mika i Michał Sulima. Wszyscy wylosowali atrakcyjne nagrody i dobrze się bawili. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

• XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• W czwartek 30 września obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Wcześniej, przez ostatni tydzień września uczniowie klas IV-VIII przypominali i utrwalali tabliczkę mnożenia m.in. za pomocą gier edukacyjnych planszowych i internetowych, kart pracy, gazetki szkolnej, aby jak najlepiej przygotować się do matematycznego święta.

Już od rana w czwartek uczniowie mogli w sposób lekki, zabawowy i przyjemny, sprawdzić się ze znajomości tabliczki mnożenia wykorzystując rozstawione na korytarzu szkolnym różnorodne gry stolikowe.  Ostateczna weryfikacja nastąpiła na lekcjach matematyki. W każdej klasie wybrano dwóch uczniów, którzy najszybciej i bezbłędnie rozwiązali przygotowany zestaw przykładów z tabliczki mnożenia. Każdy z mistrzów danej klasy otrzymał tytuł  „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz pamiątkowy dyplom.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji oraz pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

To była pożyteczna zabawa! Dziękujemy  wszystkim uczestnikom. Gratulujemy mistrzom!

Joanna Wierudzka, Sławomira Głuchowska

• Inauguracja Roku Sportowego

• 27 września w naszej szkole odbyła się Inauguracja Roku Sportowego.⚽ Uczniowie klasy II i III brali udział wyścigach ,a klasy IV-VIII grały w grę nawigacyjną, podczas której uczniowie rozwiązywali iwymyślali zagadki i wykonywali różne ćwiczenia. Grę nawigacyjną wygrała klasa V ,wyścigi klasa III .Królem strzelców na bramkę został Igor Wysocki, a przeciąganie liny wygrała klasa VIII. Gratulacje dla wszystkich uczestników. ⚽🥅🏐

• Dyplom za najlepsze wyniki

• Tradycją naszej szkoły jest wręczanie statuetki Sowy dla uczniów klasy, która uzyskała najwyższą
            średnią w nauce. W roku szkolnym 2020/2021 najwyższą średnią w nauce uzyskali uczniowie klasy V –
            4,78. Podczas apelu gospodarz klasy Ania Krupa w imieniu uczniów klasy V odebrała od Dyrektora
            Szkoły Dyplom oraz Statuetkę.
            Uczniom klasy V gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
            Wychowawca

• PRÓBNY ALARM EWAKUACYJNY

• We wtorek 28 września 2021r.w Publicznej Szkole Podstawowej w Bełcznie rozległy się trzy dzwonki - sygnał alarmowy informujacy o zagrożeniu pożarowym. Był to alarm wzywający wszystkich do opuszczenia budynku. Wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli oraz pracownicy szkoły zgodnie z planem ewakuacji opuścili budynek szkoły i udali się w bezpieczne miejsce przed szkołą. Nauczyciele zdali raport o frekwencji Dyrektorowi Szkoły. Po odebraniu raportów o przebiegu ewakuacji, Pan Dyrektor odwołał alarm i uczniowie udali się do klas. Ewakuacja przebiegła szybko, sprawnie i bezpiecznie. Celem przeprowadzonej akcji było utrwalenie zasad zachowania podczas ogłoszenia alarmu oraz oswojenia uczniów z sytuacją zagrożenia.