• 2022 ROKIEM ROMANTYZMU

200 lat temu, w 1822 r. w Wilnie ukazały się „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza –dzieło, które wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego.

Z tej to okazji uczniowie klasy ósmej wykonali gazetkę i wystawkę książek romantyków polskich. Wielu z nich to autorzy lektur, których utwory są omawiane na lekcjach języka polskiego. Twórczość ich brana jest także pod uwagę na egzaminie ósmoklasisty.

• Udział przedszkolaków w przedstawieniu teatru Bajammagia, sztuka ''Kopciuszek"

• Dnia 22.09.2022r.  przedszkolaki wybrały  się na wycieczkę do  Przedszkola Miejskiego nr 1 w Łobzie
            na spektakl pt. „ Kopciuszek” przygotowany przez Amatorski Teatr Bajammagia. Celem wycieczki
            było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.
            Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się na przedstawieniu.

Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz aktorzy.
            Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na scenie. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało,że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

Bardzo dziękujemy p. dyrektor M. Kotowicz i p. wicedyrektor G. Tokarskiej  Przedszkola Miejskiego
            nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie za zaproszenie na spektakl.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

• „Każdy przedszkolak dobrze wie,
            że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
            od najmłodszego, aż po starszaka,
            wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

We wtorek 20 września 2022 r. kolejny raz obchodziliśmy w naszym  oddziale przedszkolnym
            Dzień Przedszkolaka. Na apelu zorganizowanym w ramach święta przedszkolaka, dzieci recytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę ,,Jestem sobie przedszkolakiem" i zatańczyły układ taneczny do piosenki ,,Dwóm tańczyć się zachciało". Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Brały udział
            w konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci przygotowane w  naszej sali przedszkolnej. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Dzieci otrzymały medale ,,Jestem Przedszkolakiem" i balony.

Wszystkim przedszkolakom, tym małym i tym dużym, życzymy dużo uśmiechu i radości !!!

• PSP Bełczna w Centrum Nauki Cordis

• 21 czerwca uczniowie klasy VII i VIII wybrali się z wizytą do świdwińskiego Centrum Nauki Cordis. Na miejscu brali udział w wielu ciekawych doświadczeniach wykorzystując wiedzę z zakresu biologii, chemii, fizyki i geografii. Uczniowie uczestniczyli także w grupowych warsztatach pobudzających kreatywność w budowaniu przeróżnych konstrukcji. Dla wszystkich była to bardzo pouczająca forma zabawy.

SK

• 8 klasa w Jump Fun

• 20.06.22 r. Ósma klasa pojechała na wycieczkę do Jump Fun do Szczecina pociągiem . Po małych perypetiach w dobrych nastrojach wróciliśmy do domów. Oto zdjęcia z wycieczki.

•

Któż nie chciałby choć na chwilę znów stać się dzieckiem? Dzień Dziecka to najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest jeszcze coś z malucha. W tym roku, pomimo deszczowej pogody, udało nam się, dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, sprawić aby to święto było niezapomniane dla naszych uczniów. Od samego rana dzień był wypełniony licznymi atrakcjami. Były dmuchane zamki, gry i zabawy sportowe z nagrodami, zabawy ruchowe przy muzyce, grill, popcorn, lody oraz inne smakołyki. Na koniec każdy otrzymał drobny upominek.

Dyrektor, grono pedagogiczne oraz rodzice pragną podziękować wszystkim za pomoc w organizacji tego dnia, a w szczególności sponsorom: Starostwu Powiatowemu Łobez, Panu Grzegorzowi Baszkiewicz, Panu Ryszardowi Soli, Państwu Ilonie i Markowi Wierzbiwskim, NETTO Łobez, MACSPED Szczecin oraz SEC Łobez

• Szkolny konkurs Minecraft "Zbuduj szkołę z wirtualnych klocków"

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka ogłaszamy szkolny konkurs Minecraft "Zbuduj szkołę z wirtualnych klocków".

Zadaniem konkursowym jest zbudowanie budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Bełcznie wraz z boiskiem w świecie gry Minecraft. Szczegóły w regulaminie i instrukcjach do konkursu.

• DZIEŃ ZIEMNI

• SPRAWOZDANIE Z AKCJI „DZIEŃ ZIEMI”

W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BEŁCZNIE

Dnia 22 kwietnia 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Bełcznie odbył się Dzień Ziemi. Oprócz sprzątania okolicy, na terenie szkoły pod czujnym okiem p. Sławomiry Głuchowskiej zostały przygotowane wystawy prac naszych uczniów. Zostały wyróżnione następujące osoby:

Wszyscy uczniowie

Aleksandra Kińska

Julia Konstanty

Mikołaj Leszczyński

Martyna Wiza

Aleksandra Iskra – Plaga

Maria Gliszczyńska

Oliwia Kuźnik

Antonina Małkowska

Oprócz tego p. Sławomira Głuchowska i p. Hubert Karpiński przygotowali konkursy ekologiczne, w których najlepsi byli:

Anna Gruza

Michał Bierciewicz

Damian Malon

Anna Krupa

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom.