• #Laboratoria Przyszłości

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Zaczynamy naszą przygodę w Laboratoriach Przyszłości👍. W naszej szkole zakupiono nowoczesny sprzęt, który wesprze nas w pracy nad rozwojem kompetencji XXI wieku naszych uczniów.

Szkoła dysponuje m.in. takim sprzętem jak: drukarka 3D, zestway Andruino;  roboty; zestawy lutownicze; sprzęt audio-wideo;

Starujemy z nową energią i pomysłami.

Z wyposażenia zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości będzie mogło skorzystać ponad 3 miliony uczniów!

Więcej informacji o programie na https://www.gov.pl/laboratoria   #Laboratoria Przyszłości